מסכי LED בפתח תקווה: מ-₪12,000, ניט ו-Pixel Pitch
השאלה הנפוצה ביותר שמגיעה אלינו מבעלי עסקים בפתח תקווה היא: "שמעתי שיש מסכים ב-1,200 ניט ויש ב-3,500 ניט — מה ההבדל בפועל?" הפרש של 2,300 ניט עשוי להיראות מספרי, אבל בפועל הוא ההבדל בין מסך שנראה שרוף בשמש לבין מסך שקורץ לעוברי אורח גם בצוהריים של יולי.
פתח תקווה היא עיר עסקית מגוונת: מרכז מסחרי בסגנון ות'קין, מוסכים ומגרשי רכב ברחוב הרצל, משרדים בפארק תעשייה ורשתות קמעונאיות. לכל סביבה יש פרמטרים שונים — ולכן מסך שמצוין בחנות בקניון לא בהכרח יעבוד על חזית רחוב חיצונית.
בהירות וסביבה: מה הניט הנכון?
הבהירות נמדדת בניט (Nit). ככלל:
| סביבה | בהירות מינימלית | Pixel Pitch מומלץ | IP נדרש | עלות ≈ למ"ר |
|---|---|---|---|---|
| חנות פנים / מרכז קניות | 1,200–1,500 ניט | P3–P4 | IP20 | ₪5,500–8,000 |
| ויטרינה עם תאורה טבעית | 2,500–3,500 ניט | P3–P5 | IP44 | ₪6,000–9,500 |
| חזית רחוב חיצוני | 4,000–6,000 ניט | P6–P10 | IP65 | ₪4,000–7,500 |
| מגרש רכבים / תחנת דלק | 5,000–8,000 ניט | P8–P12 | IP65 | ₪3,500–6,000 |
מה מיוחד בפתח תקווה?
חלקים גדולים מהרחובות המסחריים בפתח תקווה פונים מזרחה — כלומר שמש בוקר ישירה. מסך ב-1,500 ניט בלבד הופך ל"חור שחור" לעוברי אורח בשעות 8–11. אם המסך ממוקם בחזית מזרחית, מינימום 3,500 ניט הוא לא מותרות — הוא תנאי לתפקוד.
בנוסף, פתח תקווה חשופה לאבק מן השדות והאתרים הסמוכים: דירוג IP44 לפנים ו-IP65 לחוץ מומלץ כאן לא פחות מאשר בערי החוף. אבק שמצטבר בין הפאנלים מעלה את תדירות הטיפולים ומקצר את חיי המסך.
כמה זה עולה בפתח תקווה — לפי תצורה
אלה טווחי המחיר שמפורסמים בדף מסכי LED בפתח תקווה, כולל התקנה:
| תצורה | Pixel Pitch | בהירות | טווח מחיר |
|---|---|---|---|
| מסך פנימי לחנות או משרד, עד 1.5×1 מ׳ | P3–P4 | 1,200–3,500 ניט | ₪12,000–20,000 |
| מסך חיצוני IP65 לחזית חנות | P5–P6 | 5,000–6,000 ניט | ₪25,000–45,000 |
| חניון או כביש ראשי | P6–P8 | 6,000–8,000 ניט | לפי גודל |
| פרויקט שילוט לקניון או פארק תעסוקה | P2.5–P4 | לפי סביבה | מ-₪60,000 |
שימו לב שהקפיצה בין השורה הראשונה לשנייה אינה בגודל המסך אלא באטימות ובבהירות: אותו מטר רבוע, כשהוא צריך לעמוד ב-IP65 ולהאיר 5,000 ניט, עולה כפליים. לכן ההחלטה "פנים או חוץ" משפיעה על התקציב יותר מכל החלטה אחרת. השוואה רחבה יותר של טווחי מחיר לפי סוג עסק נמצאת במדריך מחיר מסך LED לעסק, ופירוט המפרטים הזמינים בקטלוג המוצרים.
דוגמה מהשטח: חזית מזרחית ברחוב מסחרי
המקרה שחוזר אצלנו שוב ושוב בפתח תקווה הוא חזית מזרחית: העסק מתקין מסך ב-1,500 ניט שנראה מצוין בהדגמה בתוך החנות, ואז מגלה שבין 8:00 ל-11:00 — בדיוק שעות הפתיחה — השמש הישירה מבטלת אותו. הפתרון אינו מסך גדול יותר אלא מסך בהיר יותר: מעבר ל-3,500 ניט ומעלה לוויטרינה, או ל-5,000–6,000 ניט אם המסך מותקן בחוץ. ההפרש בעלות בין שתי רמות הבהירות קטן משמעותית מעלות החלפת מסך שנה אחרי ההתקנה. מי שמפעיל מסכי פרסום לעסקים על חזית רחוב צריך לתכנן את הבהירות לפי כיוון החזית לפני שהוא בוחר גודל.
שאלות שנשאלות הרבה
כמה עולה מסך LED לעסק בפתח תקווה?
מסך פנימי P3–P4 בגודל עד 1.5×1 מ׳ עולה ₪12,000–₪20,000 כולל התקנה. מסך חיצוני IP65 לחזית חנות עולה ₪25,000–₪45,000. פרויקט שילוט שלם לקניון או לפארק תעסוקה מתחיל ב-₪60,000.
כמה ניט צריך מסך LED בחזית רחוב בפתח תקווה?
לחזית רחוב חיצונית נדרשים 4,000–6,000 ניט, ולמגרש רכבים או חזית לכביש ראשי 5,000–8,000 ניט. בוויטרינה עם אור טבעי חזק מומלץ 2,500–3,500 ניט. חזית מזרחית שמקבלת שמש בוקר ישירה דורשת את הקצה העליון של הטווח.
האם אני צריך היתר עירייה למסך בחנות בפתח תקווה?
מסך פנים — לא דרוש היתר. מסך חיצוני מעל 1 מ"ר — כן, נדרש היתר שלט מעיריית פתח תקווה. Pixel by Keshet מגישה את הבקשה הטכנית בצירוף תוכניות עומד ואישור חשמל.
כמה חשמל מסך LED צורך?
מסך P6 בגודל 8 מ"ר צורך בין 1.2 ל-2.4 קילוואט לפי בהירות פעילה. בעלות חשמל ממוצעת בישראל, זה כ-₪300–550 לחודש — הרבה פחות ממה שרוב הלקוחות מצפים.
מה קורה אם מסך מתקלקל באמצע קמפיין?
מסכי LED מודולריים — ניתן להחליף מודול בודד תוך שעות בלי להוריד את כל המסך. כל פאנל עובד עצמאית. תקלה ב-5% מהמסך לא מכבה את ה-95% הנותרים.
כמה זמן אחזקה צריך מסך LED חיצוני?
ניקוי אחת לרבעון (30–60 דקות), בדיקת חשמל שנתית. מסכים של Pixel by Keshet מגיעים עם אחריות 5 שנים; מעבר לכך, עלות תחזוקה שנתית נעה בין ₪1,200 ל-₪2,500 לפי גודל.
מוכנים לשדרג את העסק שלכם?
קבלו הצעת מחיר מותאמת תוך 24 שעות — ללא התחייבות